Trasa hlavních závodů:

 

logo Breda City Trail OpavaTrasa hlavních závodů na 5 a 10 km přivede běžce od obchodního centra Breda & Weinstein v centru města rychle k nábřeží řeky Opavy, kde po krátkém terénním seběhu pokračuje po travnatém levém břehu do Městských sadů. Pro desetikilometrovou trasu následuje malebná rekreační oblast Stříbrného jezera, kde po převážně rovinatém průběhu čekají krátké, ale prudké terénní výběhy, které prověří výkonnost běžců. Po oběhnutí jezera se trasa vrací zpět k řece Opavě a spojuje se s pětikilometrovou trasou. Vracíme se zpět po pravém, také travnatém břehu řeky Opavy. Rovinatou část zpestří výběh na Resslovo nábřeží, průběh parčíkem a finiš po Pekařské a Nákladní ulici.

Trasy vedou převážně travnatým terénem a měří 5 nebo 10 km. Jsou z velké části rovinaté, kolem Stříbrného jezera je desetikilometrová trať lehce kopcovitá s krátkými terénními výběhy. Závod je určen široké veřejnosti a především běžcům, kteří hledají nové zážitky z terénního běhu. Unikátnost tras je především v kombinaci startu a cíle v historickém centru Opavy a přírodního běhu v terénu kolem stejnojmenné řeky.


Trasa Breda desítky - 10 km

Mapa Suunto Desítka

 

Trasa Dynafit pětky a Canicross pětky - 5 km

Mapa Dynafit Pětka

 

Trasy dětských závodů

Mapa detskych zavodu

 


Titulární partner:

Breda & Weinstein


Hlavní partneři:

AutoCzech OpavaOZPOpavaHello Bank


Partneři:

Froslogo LaborTechHavlikDynafitOakleyDres.czNutrendFoxCoffeeAlbertFyzioterapie Hana KrejčířováCafé EvženNová sladovnaMasokrmiva.cz


Mediální partneři:

Opavský a Hlučínský deník


Organizátor:

Sportovní kurzy.cz